Petronet Enerji olarak sizin ve işletmenizin enerji geleceğini önemsiyoruz. Arazi veya Çatı üzerinde kurmayı planladığınız GES (Güneş Enerji Santrali) projenizi uzman mühendis kadrolarımızla  maliyet ve enerji analizini yapıyoruz. Güneş Enerji Santralinizin kurulacağı araziyi veya çatıyı ekibimizle inceliyoruz ve keşfiniz çıkarıyoruz. Keşifte topladığımız bilgiler, bizimle paylaştığınız tesis bilgileriniz ve elektrik faturalarınızdaki bilgiler ışığında fizibilitenizi hazırlıyoruz.

Fizibilitemizi hazırlarken çeşitli tasarım ve analiz programlarını kullanarak bulunduğunuz konumun güneşlenme saatini ve  ışınım miktarını kullanarak aylık, yıllık ve 25 yıllık elektrik üretim miktarınızı belirliyoruz. Elektrik tüketiniz ile planlanan elektrik üretimini maliyet ile karşılaştırmalı grafiğinizi hazırlıyoruz.

Hazırladığımız fizibilitemizi sizinle paylaşıyoruz ve sunumunu gerçekleştiriyoruz. Teknik, Mali ve Yasal sorularınızı şeffaf bir şekilde yanıtlıyoruz. Akabinde çağrı mektubu almanız için gerekli başvuru sürecini tarafımızca yönetiyoruz.